campionii UNEFS

Rezultatele obținute de studenții UNEFS la Campionatele Naționale Universitare de ATLETISM Piteşti 19.05 – 20.05.2018

  • Băieți - Sima Mihai Radu F.E.F.S Master II PS, Prajina, locul 1; Martalogu Daniel F.E.F.S I SPM, 100 m locul 15; Brânzea Matei F.E.F.S III EFS 400 m locul 5, 200 m locul 17; Firulovic Denis F.E.F.S II EFS,  3000 m locul 1; Pătrașcu Radu, Brânzea Matei, Sima Radu,Martalogu Daniel 4 x 100m locul 4
  • Fete - Buzescu Adina-Anamaria Kinetoterapie Master I N.R.C, Prajina locul 1, Lungime 7; Budica Florentina F.E.F.S Master II EFAMTL,  100 mg locul 5, Suliţă locul 5, Înălţime locul 3; Trifan Miruna F.E.F.S II SPM - IFR,  400 mg locul 9; Pricopie Ştefania F.E.F.S I SPM - IFR, 100 m locul 11; Dragan Stefania Andreea F.E.F.S II EFS, Prajina locul 2; Ioniţă Miruna Trifan Miruna Pricopie Ştefania Roşu Diana 4 x 100 m locul 3, 4x 400 m locul 1

Rezultatele studenților UNEFS la Campionatul Național Universitar de Înot din Bacău, 18 – 19 mai 2018 - La clasamentul general pe centre universitare, UNEFS a ocupat la masculin locul II și la feminin locul III la Campionatul Național Universitar la disciplina Înot.

Rezultate:

FEMININ - RADU ALEXANDRA GEORGIANA Anul I FEFS 100m Spate , BONCA XENIA Anul III IFR 100m Bras, STRATI SIMONA Anul III IFR 100m Spate, VLĂDUȚU GEORGIANA Anul I FEFS 100m Fluture locul II, SAVASTIȚA ANDREEA GABRIELA Anul II – KT 100m Bras locul III, 4x50m Mixt locul II, 4x50m Liber locul II
MASCULIN - JARI MEHDI Anul I FEFS – FR 100m Bras locul I, BONEA SABIN Anul I FEFS 100m Liber locul III, GHEORGHE MARIAN CIPRIAN Master PS, anul I 100m Fluture, AMBRONO ANDREI Anul II IFR 100m SPATE, GHEORGHIȚĂ TIBERIU Anul II FEFS 100m Fluture, 4x50m Mixt locul II, 4x50m Liber locul II

Profesori coordonatori: Prof.univ.dr. Marinescu Gheorghe, Prof.univ.dr. Vasile Luciela, Lect.univ.dr. Bălan Valeria, Lect.univ.dr. Ticală Laurențiu Daniel

2017-2018 Universitatea Națională de Educație Fizică și Sport este Vicecampioana Naționala la Baschet Feminin!

Campionat National de Seniori - Scrima Tataran Amalia studenta UNEFS, anul I master PS - specializare scrima, a castigat Campionatul National de Seniori in proba de spada, desfasurat in perioada 28-29 aprilie, in Bucuresti. Studenta noastra componenta a Lotului Olimpic de spada feminin este legitimata la CS Dinamo Bucuresti

Campionatul Național de Tineret Scrimă, desfășurat în perioada 22-25 martie, București - Georgiana Dima, studentă UNEFS, Anul III IFR  campioană în proba de sabie, 

Campionatul Mondial de Scrimă, Verona 2018 - România, vicecampioană mondială la spadă feminin junioare. Din echipa medaliată a făcut parte și BAROSAN DENISA, studentă UNEFS, anul I SPM

Campionatul Național Universitar de Înot Pitești, 21 – 22 mai 2016

  • STOICIU ANA 100m Liber – locul 1
  • ALBU SONIA 100m Liber – locul 2
  • 4x50m Mixt – locul 2
  • 4x50m Liber – locul 2
  • JARI SABRI 100m Bras – locul 2
  • RAIU ALEXANDRU 100m Spate – locul 3
  • 4x50m Mixt – locul 1
  • 4x50m Liber – locul 1

Campionatele Naționale Universitare de Atletism Pitești 21-22 mai 2016

  • Roman Răzvan Greutate – locul 3
  • Roman Răzvan Înălțime – locul 3
  • Ciobanu Radu 110mg – locul 3
  • Macovei Bogdan 1500 – locul 3
  • Vlad Alexandru Prăjină – locul 3
  • Sima Radu, Pătrașcu Radu, Vlad Alexandru , Roman Răzvan 4 x 100m – locul 2
  • Pătrașcu Radu, Macovei Bogdan, Roman Răzvan, Branzea Matei 4 x 400m – locul 2
  • Balcă Simona 100m – locul 1
  • Balcă Simona 100mg – locul 2
  • Balcă Simona Lungime – locul 3
  • Buzescu Adina Prăjină – locul 1
  • Petrescu Ioana Prăjină – locul 2
  • Budica Florentina Înălțime – locul 2
  • Fica Mădălina, Budică Florentina, Balca Simona, Constantin Maria 4 x 100m – locul 3
  • Fica Mădălina, Kalarachwani Jamilla, Cazan Ana, Constantin Maria 4 x 400m – locul 3

Campionatul Național de Majorete 2016

  • Echipa de majorete a UNEFS - Cheerleading All girls, - Campioană Națională

Campionatul Universitar de baschet 3x3 20-21.05.2016, București

  • Echipa feminină de Baschet a UNEFS București a obținut Locul III
  • Echipa masculină de Baschet a UNEFS București a obținut Locul I

Campionatul Universitar de Baschet - Feminin, Alba Iulia 8-10 aprilie 2016

  • Echipa feminină de Baschet a UNEFS București a obținut Locul II

Campionatele Naționale Universitare de ATLETISM Bacău 6-7.02.2016

  • Sima Mihai Radu Greutate – locul 3
  • Stanciu Cristian Înălțime  – locul 3
  • Moise Cătălin Greutate – locul 1
  • Roman Răzvan Prăjină – locul 3
  • Roman Răzvan 60mg – locul 3
  • Sima Radu,Pruteanu Matei Pătrașcu Radu, Brânzea Matei rezervă – Roman Răzvan 4 x 400m – locul 2
  • Petrescu Ioana Prăjină – locul 2
  • Constantin Ana Prăjină – locul 1
  • Budică Florentina Înălțime – locul 1
  • Budică Florentina Triplusalt – locul 3
  • Balcă Simona 60m – locul 3
  • Balcă Simona 60mg – locul 3
  • Balcă Simona Lungime – locul 3
  • Balcă Simona Înălțime – locul 3
  • Didiliuc Dariana, Fica Mădălina, Kalarachwani Jamilla , Budică Florentina 4 x 400m – locul 2

Campionatul European de Rugby U19 Lisabona - Portugalia, 23 octombrie - 1 noiembrie 2015

  • echipa României a obținut locul II. În componența echipei României au fost și studenții UNEFS din anul I : Marius Gheorghe Lungu și Adrian Motoc

Prima ediție a Jocurilor Europene de la Baku

  • TATARAN AMALIA studentă anul I SPM , a obținut medalia de aur în proba de spadă
  • BUCUR MADALIN anul III SPM, medalia de argint în proba de sabie

Campionatul Universitar de Judo de la Sibiu din 7-8 mai 2015

  • Burinaru Cristiana – locul 1
  • Dinu Lavinia – locul 2
  • Băiţel Irina – locul 2
  • Stincă Mihai – locul 2
  • Galan Doru – locul 3
  • Deliu Robert Daniel – locul 3
  • Oglindă Petru – locul 3

Campionatul Național Universitar de înot Pitești 29-30 mai 2015

  • Echipa UNEFS – campioană națională universitară

CAMPIONATELE NAȚIONALE UNIVERSITARE DE ATLETISM 15 – 17 MAI 2015, PITEȘTI

  • LOCUL I – BUTICĂ FLORENTINA, FEFS ANUL II – SĂRITURA ÎN ÎNĂLȚIME
  • LOCUL II – BALCĂ SIMONA, FEFS ANUL I – SĂRITURA ÎN ÎNĂLȚIME
  • LOCUL II – LAZĂR FAZEKAȘ BIANCA, FEFS ANUL III – CIOCAN
  • LOCUL II – BUZESCU ADINA, KINETO ANUL I – SĂRITURA CU PRĂJINA
  • LOCUL II – MOISE CĂTĂLIN, FEFS MASTER I – DISC
  • LOCUL III – ANGHEL ANA ROBERTA, FEFS ANUL I – SĂRITURA ÎN ÎNĂLȚIME
  • LOCUL III – CONSTANTIN ANA, FEFS ANUL III – SĂRITURA CU PRĂJINA
  • LOCUL III – LAZĂR FAZEKAȘ BIANCA, FEFS ANUL III – DISC
  • LOCUL III – MOISE ȘTEFAN, FEFS ANUL I – SULIȚĂ
  • LOCUL III – VLAD ALEXANDRU, KINETO MASTER I – 110 m GARDURI
  • LOCUL III – BALCĂ SIMONA, FEFS ANUL I – 100 m GARDURI
  • LOCUL III – ANDREI BEATRICE, FEFS MASTER II – 400 m PLAT
  • LOCUL III – MOISE CĂTĂLIN, FEFS MASTER I – GREUTATE
  • LOCUL III – ȘTAFETA 4 X 100 m BĂIEȚI
  • LOCUL III – ȘTAFETA 4 X 100 m FETE
  • LOCUL III – ȘTAFETA 4 X 400 m FETE

CAMPIONATUL EUROPEAN DE SCRIMĂ U23, VICENZA - ITALIA, 25 APRILIE 2015

  • Amalia Tataran studentă anul I, grupa 17 – SPM - medalia de bronz în proba de spadă

Campionatul Național Universitar de Karate, București, 19.04.2015

  • Echipa UNEFS – campioană națională universitară

Campionatele Naționale Universitare de ATLETISM, Bacău 23-24.01. 2015

  • Stanciu Cristian Înălțime – locul 1
  • Budică Florentina Înălțime – locul 1
  • Dincă Alina, Budică Florentina, Andrei Beatrice, Fica Mădălina 4x400m – locul 2
  • Băneasu Tiberiu 400m – locul 2
  • Sima Radu Înălțime – locul 3
  • Dincă Alina 60m – locul 3
  • Andrei Beatrice 400m – locul 3

Campionatul Național Universitar de înot – Pitești 24 – 25 mai 2014

  • Echipa UNEFS – campioană națională universitară

Campionatele Naționale Universitare de ATLETISM, București 24-25 05 2014

  • Lăzărică Claudiu Înălțime – locul 1
  • Moise Cătălin Greutate – locul 1
  • Iordache Ana-M 5 km marș – locul 1
  • Petrescu Mihai, Radu Adrian, Ciobanu Radu, Barbu George 4x100m – locul 1
  • Stanciu Cristian Înălțime – locul 2
  • Budică Florentina 100mg – locul 2
  • Budică Florentina Înălțime – locul 2
  • Budică Florentina Lungime – locul 2
  • Andrei Beatrice 400m – locul 2
  • Fica Mădălina 400mg – locul 2
  • Lazăr Bianca Disc – locul 2
  • Constantin Adela Greutate – locul 2
  • Constantin Adela, Budică Florentina, Andrei Beatrice, Fica Mădălina 4x100m – locul 2
  • Constantin Adela, Budică Florentina, Andrei Beatrice, Fica Mădălina 4x400m – locul 2
  • Olescu Vlad, Vlad Alexandru, Bordei Alexandru, Stroilescu George 4x400m – locul 2
  • Sima Radu Disc – locul 3
  • Sima Radu Greutate – locul 3
  • Fica Mădălina 400m – locul 3
  • Bordei Alexandru 200m – locul 3
  • Enescu Radu Triplusalt – locul 3
  • Radu Adrian 100m – locul 3

CAMPIONATUL UNIVERSITAR DE JUDO, SIBIU, MAI, 2014

  • Burinaru Cristiana – locul 2
  • Deliu Denisa Sabina Emilia – locul 1
  • Băiţel Irina – locul 3
  • Constantin Maria Adela – locul 3
  • Slutu Petru – locul 3
  • Baxan Grigore – locul 3
  • Panea Cristian – locul 3
  • Oglindă Petru – locul 2

Campionatele Naționale Universitare de ATLETISM Bacău 1-2.02.2014

  • Ciobanu Radu - 60mg – locul 1
  • Stanciu Cristian – Înălțime – locul 1
  • Budică Florentina – Înălțime – locul 1
  • Constantin Ana – Prăjină – locul 1
  • Moise Cătălin – Greutate – locul 1
  • Budică Florentina – triplusalt – locul 2
  • Budică Florentina – Lungime – locul 2
  • Fica Mădălina - 400m – locul 2
  • Dincă Alina, Budică Florentina, Andrei Beatrice, Fica Mădălina Ștafeta - 4x2 tururi – locul 2
  • Enescu Radu – Triplusalt – locul 3
  • Vlad Alexandru - Înălțime – locul 3
  • Budică Florentina – Greutate – locul 3
  • Dincă Alina - 60m – locul 3
  • Dincă Alina - Înălțime – locul 3
  • Andrei Beatrice - 400m – locul 3
  • Iordache Ana-Maria - 3 km marș – locul 3

Campionatul European Universitar de Taekwondo, Moscova, 22-24 Noiembrie 2013

  • LILIANA MIRCICA - anul III - SPM - loc III

Campionatele Universitare de Atletism Cluj-Napoca  18-19.05. 2013

  • Lăzărică Dan Claudiu – Înălțime – locul 1
  • Constantin Ana, Dincă Alina, Roman Andreea, Fica Mădălina – 4X100m – locul 1
  • Andrei Beatrice, Dincă Alina, Roman Andreea, Fica Mădălina - 4X400m – locul 2
  • Fica Mădălina - 400mg – locul 2
  • Roman Andreea – Suliță – locul 2
  • Barlateanu Valentin - 400mg – locul 3
  • Vlad Alexandru - Prăjină – locul 3
  • Constantin Maria - 100m – locul 3
  • Vlad Alexandru Ciocârlan Cosmin Barlăteanu Valentin Radu Adrian - 4x100m – locul 3

Campionatele Universitare de Atletism Bacău 11-13.01.2013

  • Enescu Radu – Kineto II - Lungime – locul II
  • Enescu Radu – Kineto II - Triplusalt – locul II
  • Vlad Alexandru – Kineto II - Prăjină – locul II
  • Lăzărică Dan Claudiu – EFS II - Înălțime – locul III
  • Ciocârlan Cosmin Antonescu Andrei Olescu Vlad Bordei Alexandru – 4X400m – locul III

Campionatul European de Scrimă U23, Bratislava - Slovacia, 25-29 mai 2012

  • BULICA MIHAELA -studentă anul III EFS a obţinut titlul de VICECAMPIOANĂ EUROPEANA - TINERET, la proba de sabie

Campionatul Universitar de Rugby 2012

  • Echipa UNEFS – campioană națională universitară

Campionatul Universitar de Volei 2012

  • Echipa UNEFS – campioană națională universitară

Finala Campionatelor Universitare de Judo de la Sibiu 31 Mai -1 Iunie 2012

  • Echipa UNEFS – locul 1 general, locul 1 feminin
  • Isachi Ionela an I master MM – locul 1
  • Deliu Denisa Sabina Emilia an I SPM – locul 1
  • Baiţel Irina an II master SP – locul 1
  • Ababei Alina an III EFS – locul 1
  • Baxan Grigore an III SPM – locul 1
  • Slutu Petru , an III SPM – locul 3

TURNEUL FINAL AL CAMPIONATUL NAŢIONAL UNIVERSITAR DE ATLETISM, CLUJ, 19-20 MAI 2012

  • Enescu Radu – locul I – Triplu salt
  • Geac Roxana, Luican Hoini, Ancutei Georgiana, Andrei Beatrice – locul II - ștafetă 4x100m
  • Geac Roxana, Luican Hoini, Ganță Alina, Stănescu Alina – locul II - ștafetă 4x400m
  • Lăzărica Dan Claudiu – locul III - Înălțime

Turneul Final al Campionatelor Naţionale Universitare de Handbal 3 - 5.05.2012

  • Echipa UNEFS – vicecampioană națională universitară

CAMPIONATELE NAŢIONALE UNIVERSITARE DE ÎNOT PITEŞTI - 05.05.2012

  • Echipa UNEFS – locul 3
  • Stănescu Alina / Proba 100m Liber Feminin – locul 1
  • Albu Sonia / Proba 100m Fluture Feminin – locul 2
  • Ştafeta UNEFS / Proba 4 x 50m Mixt Feminin – locul 2
  • Ştafeta UNEFS / Proba 4 x 50m Liber Feminin – locul 2
  • Buga Florentina / Proba 100m Bras Feminin – locul 3

Campionatul Mondial de Karate Shotokan W.S.K.U., Istanbul - Turcia, 23-25 martie 2012

  • OLTEANU LAVINIA NICOLETA -studentă anul III EFS a obţinut titlul de VICECAMPIOANĂ MONDIALĂ -SENIORI, la Karate Shotokan W.S.K.U.- kumite Shobu ippon - 55 kg

"CAMPIONATUL NAŢIONAL UNIVERSITAR DE ATLETISM", BACĂU, 21 - 22 IANUARIE 2012

  • Băcanu Ioana (Fefs I), Luican Hoiny (Fefs II), Andrei Beatrice (Fefs II), David Daniela (Fefs III) – Stafetă 4 x 400m;
  • Enescu Radu (Fefs I) - Triplusalt, lungime;
  • Antonescu Andrei (Master PS I) - 5 km marș;
  • Vlad Alexandru (Fefs I) - Prăjină;
  • Lăzărică Dan Claudiu (Fefs I) - Înălțime;
  • Olescu Vlad (Master PS I) - 5 km marș.

CAMPIONATUL MONDIAL DE KARATE, SENIORI, W.U.K.F. ITALIA (LIGNANO 27-29.05.2011)

  • LAMBU ELENA ANDREEA studentă doctorand:
    • loc I kumite individual, -60 kg;
    • loc I kumite echipe shobu sanbon;
    • loc I kumite echipe rotativ;
    • loc I kata syncron (echipe) other styles
  • LAMBU IOANA SORINA studentă la master performanță în sport:
    • loc I kata syncron (echipe) other styles;
    • loc V kumite individual, -55 kg;
    • loc V kumite echipe rotativ.

FESTIVALUL STUDENȚESC DE GIMNASTICĂ AEROBICĂ ȘI DANS ~ EDIȚIA A IV-A ~ 7 MAI 2011

  • Alexandra Gheza (Master anul I) și Denisa Ganea (Anul II FEFS), antrenate de Mariana Mezei au ocupat locul I la Compoziție Originală și Tehnică

CAMPIONATULUI NAŢIONAL UNIVERSITAR DE VOLEI FEMININ" 28-30 mai 2010

  • Echipa UNEFS – Vicecampioană Națională

CAMPIONATUL NAŢIONAL DE KICK-BOX FIRST CONTACT 22.11.2009

  • OPREA DANIEL NICUŞOR - Campion Naţional la categ oria – 65 Kg, Student anul II la Facultatea de Kinetoterapie
  • BUCURA COSTIN - Campion Naţional la Kata, Actual profesor de educaţie fizică şi sport

CAMPIONATUL EUROPEAN DE SCRIMA – JUNIORI 1-6 NOIEMBRIE 2009 ODENSE DANEMARCA

  • BULICA MIHAELA - Vicecampioana Europeana Juniori - proba de sabie, Studentă anul I Grupa 13, Facultatea de Educaţie Fizică şi Sport
  • UDREA MARIA RUXANDRA - Vicecampioana Europeana Juniori - proba de floretă, Studentă anul I Grupa 13, Facultatea de Educaţie Fizică şi Sport